Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Müşteri Hizmetleri Soru Sor
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Aradığınız cevabı bulamadıysanız
bize yeni bir soru sorabilirsiniz..
Soru Sor
1- Yabancı kredi kartı ile ödeme yapılabilir mu ?

2- Ben gerekli onayı vermediğim halde kredi kartımdan tahsilat yapılabilir mi?

deristil.com.tr olarak kesinlikle kredi kartı numaralarını sistemlerimize almıyoruz. Yapmış olduğunuz ödemeye ilişkin bu tip bir işlem, çalıştığımız banka tarafından temin edilen sanal pos (VPOS) üzerinden, sizin bilgisayarınız ve bankanız arasında gerçekleşmektedir. Bizim sistemlerimize hiçbir şekilde sizin kredi kartı, şifre ve güvenlik bilgileriniz ulaşmamaktadır. Bu nedenle bizim kredi kartınızdan tahsilât yapmamız gibi bir durum söz konusu değildir.

3- Deristil.com.tr Online Hediye Çekini nasıl kullanabilirim?

deristil.com.tr Online Hediye Çeklerini istediğiniz siparişinizde kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken, siparişini vermek istediğiniz ürünleri sepetinize ekleyip, ödeme sayfasında, hediye çekinizin kodunu girerek ödemenizi gerçekleştirmektir.

4- 3D Secure nedir?

3D Secure, online alışverişlerin güvenliğini sağlamak amacıyla kart kuruluşları tarafından geliştirilmiş bir kimlik doğrulama sistemidir. İnternetten yapılan alışverişlerde şifreyle kredi kartı onaylama işlemi olarak da bilinir. Visa Kredi Kartı için kullanılan uygulamasına “Verified by Visa”, MasterCard için olanına ise “SecureCode” adı verilir.

5- 3D Secure neden güvenlidir.?

3D Secure sistemiyle yapılan alışverişin geçerli sayılabilmesi için; kart sahibinin yapılan işlemi, banka tarafından kendine verilen özel bir ödeme şifresiyle onaylaması gerekir. Kredi kartı numaranız başkaları tarafından biliniyor olsa bile, şifreniz sadece sizde olduğundan internet ortamında güvenli alışveriş yaparsınız.

6- Fiyatlarınıza KDV dahil mi?

Deristil.com.tr sayfalarında gördüğünüz tüm fiyatlara KDV dâhildir. Bunun size sağladığı en önemli avantaj, aldığınız ürüne ödeyeceğiniz miktarı en başından itibaren bilmeniz ve tam da alışverişinizi sonlandırmak üzereyken beklenmedik rakamlarla karşılaşmamanızdır

7- Ödeme sayfasında bilgileri girmeme rağmen ödeme onayı alamıyorsam ne yapmalıyım?

Ödemenizi kredi kartı ile gerçekleştirmeye çalışıyorsanız aşağıdaki durumları kontrol ediniz.

  • Kredi kartı veya sanal kartınızın kullanılabilir limitini,
  • Kartınızın üzerindeki Visa ya da Master kart tipini doğru seçtiğinizi,
  • Kartınızın son kullanma tarihini,
  • Kart bilgilerini hatasız girdiğinizi,
  • Kullandığınız kartın ek kart olması durumunda, ana kart sahibi tarafından iptal edilip edilmediğini,
  • Kullandığınız kartın ATM kartı değil, kredi kartı olduğunu,
  • Onay işlemi sırasındaki internet bağlantınızı,
  • Kartınızın internet üzerinden online alışverişe açık olup olmadığını,
  • Kartınız adına yapılan bir kayıp ihbarının olup olmadığını;

Bu gibi durumlarda onay alamadığınızda ekranınıza uyarıcı bir mesaj gelecektir. Lütfen kredi kartı bilgilerinizi kontrol ederek tekrar deneyiniz veya başka bir kredi kartınız varsa onu kullanınız. Alışveriş sırasında verdiğiniz kart bilgileri bizim tarafımızdan görülmeden otomatik olarak bankaya ulaştırılmakta ve provizyon alındığında siparişiniz hazırlanmaya başlanmaktadır.

Bazı durumlarda bankadan sözlü olarak siparişinizin teyidi istenebilir. Bu durumda bankanız sizi kayıtlı bilgilerinizden ulaşarak arayacak ve siparişiniz ile ilgili teyit isteyecektir. Bankanızın size ulaşabilmesi için bankanızda kayıtlı bulunan kişisel bilgilerinizin güncel olduğundan emin olunuz.

Güvenlik kontrolü sırasında telefon numaranızın ulaşılmaz olmasından dolayı siparişiniz iptal edilebilir. Lütfen kayıtlara girdiğiniz telefon numarasının doğru olduğundan emin olunuz, siparişiniz ile ilgili her türlü bilgilendirme için bu numaralar ve e-mail adresiniz kullanılacaktır.

Kredi kartı onay sorunlarınızda yardım almak için kartı aldığınız banka ile görüşmeniz gerekmektedir.

8- Almak istediğim ürün için hangi ödeme seçeneklerini kullanabilirim?

Kredi kartı , Havale / Eft ve Kapıda Nakit ödeme seçeneğiklerini tercih edebilirsiniz. Ödeme ekranında dilediğiniz ödeme tipini seçebilirsiniz.

Kredi Kartı ile ödeme yapmak için; Bilgilerinizi kartın üzerine bulunduğu haliyle ilgili alanlara yazınız. Tüm kredi kartı işlemleri ve onayları tarafımızdan bağımsız olarak ilgili Banka ve benzeri Kart Kuruluşları'nca online olarak aranızda gerçekleştirilmektedir (Kredi kartı şifresi gibi bilgiler Deristil tarafından görülmez ve kaydedilmez).

Kapıda Ödeme yi seçtiğinizde; Siparişiniz bu ödeme yöntemiyle kaydedilir. Kargo firması siparişinizi teslim ederken , kargo görevlisine ödeme yapmanız gerekmektedir. Kişiye özel ürünlerde kapıda ödeme seçeneği aktif değildir.

Havale / Eft ile ödeme yapmak için; İlgili alanları seçtiğinizde, siparişiniz bu ödeme yöntemiyle kaydedilir. Havale/Eft ile verilen siparişlerin ödemesini 2 iş günü içerisinde yapmanız gerekmektedir. 2 iş günü içinde ödemesi gerçekleşmeyen siparişler otomatik olarak iptal edilmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.